SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Rechaud 5772224
*
nr 577 2224
Rechaud
Pläter, Empirestil, längd: 40
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 19:33:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 17:35:44
1
Vinnande bud
14/4 14:07:07
2
400 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nysilver pläter rechaud silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Rechaud
nr 577 2224
Rechaud
Pläter, Empirestil, längd: 40
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 17:35:44 | 1 | Vinnande bud |
14/4 14:07:07 | 2 | 400 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil nysilver pläter rechaud silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41